Профилактика на лаптоп, таблет и компютър.
Четири основни правила за добра работа.
Всеки от нас се е сблъсквал с проблеми при работа с таблета, лаптопа или компютъра си. В какво се изразяват най-често проблемите с компютърната техника? Това са забавяне, зацикляне, дори забиване и замръзване на моменти, самоизключване, саморестартиране, изскачащи прозорци. Необходима е профилактика на лаптопа, таблета, компютъра.
Как да избегнем всичко това и да поддържаме техниката на ниво?
На първо място е редовната профилактика.
Правете редовно профилактика на лаптопа, като държите вирусите далеч от системата. Най-чести и най-сериозни са проблемите причинени от вируси. Вирусите могат да бъдат най-разнообразни. Освен класическите троянски коне, рууткит, червеи също така има много „по-дребни“, но не по-малко неприятни вирусчета, които се забиват в нашия браузър под форма на търсачки, които препращат към сайтове пълни с вируси, или причиняват изскачащи рекламни прозорци. Също има много фалшиви антивирусни скенери.
Те изскачат сами и сканират непрекъсното вашия компютър като показват, че има много вируси. За да ги почисти обаче искат да се преведат пари за закупуване на пълната версия. Не се подвеждайте да изпращате пари на фалшиви банкови сметки, защото е безсмислено. По добре почистете компютъра си с някои професионални антивирусни програми. Препоръчвам 3 начина за борба с вируси – работеща антивирусна програма – Avast, ESET NOD32, Security Essentials и други; периодично ръчно почистване с Malwarebytes (обновен линк за сваляне); почистване на временни и ненужни файлове от системата на Windows с CCleaner.
На второ място е актуалната система.
Поддържайте системата Windows актуална. Не случайно от Microsoft периодично пускат важни системни актуализации за Windows. Функцията Windows Updates е добре да е винаги активирана. По този начин от компанията поправят грешки в операционната система, запълват пропуски в сигурността и уязвимости, които предразполагат системата към лесно заразяване с вируси. Също така по този начин се подобрява бързината и стабилността на работа на операционната система.
Трето е системен дял C.
Проверявайте дял C: на системата, където е инсталиран Windows за грешки във файловата система. Това става като отворите Computer и дадете десен бутон на дял C: – Properties/ Tools/ Check Disk for Errors. След като дадете ок се записва проверка за грешки на системния дял, което ще протече автоматично при следващото рестартиране на компютъра.
Задължително отметнете полето Automatically Rapair Errors, за да може грешките да се коригират автоматично. След завършване на проверката за грешки е добре да дефрагментирате твърдия диск. Препоръчвам програмата Auslogic Disk Defrag за целта. използвайте опцията Defrag and Optimize.
Четвърто е доброто почистване на лаптопа.
Редовно почиствайте лаптопа и компютъра си от прах и външни замърсявания. Добре е почистването да става в специализиран сервиз, където лаптопа да бъде разглобен, за да се осигури по-качествено почистване и да се направи цялостна профилактика на лаптопа против прегряване. Така ще избегнете опасността от прегаряне на видеокартата.
Ако спазвате четирите правила за добра работа, то вашата компютърната техника ще работи безпроблемно. Ако търсите професионална помощ може да се свържете със сервиза за лаптопи на 0894700233
Вижте и ТОВА: Ремонт на лаптопи Lenovo, Acer и другите марки!